Mattel predstavil novú Barbie: Na svete je prvá bábika s Downovým syndrómom

https://www.instagram.com/downsyndrome_queen/


V utorok 25. apríla americký výrobca hračiek Mattel uviedol na trh úplne prvú verziu Barbie bábiky s Downovým syndrómom.

Nova bábika je súčasťou série Mattel Barbie Fashionistas, ktorej cieľom je poskytnúť deťom širšiu reprezentáciu krásy a bojovať so stigmou spojenou s hendikepom.


„Keď som sa dozvedela, že Barbie uvedie túto bábiku na trh, bola som od radosti v šoku. Prešlo mnou toľko emócií, táto správa je naozaj fantastická. Ako mladé dievča som trávila dni so sestrou a kamarátkami hraním sa s Barbie. Teraz je tu Barbie s Downovým syndrómom.. wow.. viac než úžasné, o čom som snívala ako malé dievča. Je skvelé, že deti si už v útlom veku môžu uvedomovať rozmanitosť,“ reagovala influencerka s Downovým syndrómom Enya, ktorá na Instagrame vystupuje ako downsyndrome_queen.


Názory sa však rôznia. Niektorí novinku vítajú a nápad sa im páči, podľa iných ide o premárnenú príležitosť. „Je to skvelý nápad, ale nemyslím si, že to správne reprezentuje Downov syndróm,“ myslí si Randy. 


Výrobca Mattel pre CNN povedal, že na výzore, oblečení aj doplnkoch najnovšej Barbie úzko spolupracoval s americkou organizáciou pre ľudí s Downovým syndrómom.  

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *