Raj pre milovníkov potápania: Z Bratislavy pribudli nové lety na pobrežie Červeného mora

egypt, marsa alam, reef-329067.jpg

Z bratislavského letiska M. R. Štefánika lieta nová linka do egyptského mesta Marsa Alam. Je vyhľadávanou dovolenkovou lokalitou najmä pre milovníkov podmorského sveta.

raj potápačov

Novú priamu linku spustilo letisko od 28. marca 2023. Lety poskytuje spoločnosť Air Cairo. Medzi Bratislavou a Marsa Alam lieta dvakrát týždenne, v utorok a piatok. Informovalo o tom Slovenské veľvyslanectvo v Egypte.

„Marsa Alam sa nachádza na juhovýchodnom pobreží Egypta na pobreží Červeného mora. Je obľúbeným miestom pre nadšencov potápania a šnorchlovania,“ priblížilo veľvyslanectvo s tým, že tento let zároveň umožní turistom z Egypta navštíviť prírodné divy Slovenska.

dĺžka letu

Letecká spoločnosť Air Cairo ponúka odlety z Bratislavy, Prahy a ďalších letísk do Hurghady, Marsa Alam či Sharm El Sheikh.

Ako priblížila spoločnosť, Marsa Alam leží 250 km južne od Hurghady v mieste, kde sa Arabská púšť stretáva s Červeným morom. Let trvá približne štyri a pol hodiny.

„Koralové útesy v tejto oblasti ponúkajú bohatý podmorský život. Nie je zriedkavosťou pozorovať delfíny, morské korytnačky a veľké dugongy,“ dodáva Air Cairo.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *