Slovensko bude mať výnimočnú atrakciu: Warholovo múzeum zmodernizujú

marilyn monroe, andy warhol, art-1318440.jpg

 Je jediné v Európe a jedno z dvoch na svete. Múzeum moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach prejde komplexnou rekonštrukciou.

V piatok 14. apríla slávnostne odštartovala komplexná rekonštrukcia Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach. Práce by mali trvať 18 mesiacov. Informoval o tom Prešovský samosprávny kraj (PSK) na sociálnej sieti.

Super moderný vzhľad

Rekonštrukcia dá budove super moderný vzhľad. Múzeum dostane novú konštrukčne responzívnu fasádu a vstupné priestory. Vybudovaná bude prístavba aj nadstavba. Pribudnú nové schodiská a výťahy, sociálne zariadenia, nové ateliéry, chillout zóna, bistro, nová svetelná technika, holografické, zvukové a interaktívne prvky.

Zmodernizovaná budova bude mať pochôdznu strechu s amfiteátrom pre večerné programy. „Rekonštrukciu umožnili finančné zdroje PSK (približne 7,2 mil. eur) a dotácia z rezortu financií, ktorá by mala byť 5,1 mil. eur,“ uvádza samospráva.

Dočasne zatvorené

Múzeum bude počas rekonštrukcie zatvorené. Dočasne ho presťahovali do detašovaného pracoviska budovy bývalého gymnázia v Medzilaborciach, samotné diela sú zabezpečené v depozitoch.

Napriek tomu, aktivity múzea neustanú. „MMUAW pripravuje viacero zahraničných výstav v Slovinsku, Chorvátsku a na sklonku roka v priestoroch Európskej centrálnej banky vo Frankfurte. V rámci Slovenska sú naplánované výstavy konceptu Warhol Tour, a to v mestách Stropkov, Snina a Humenné. Realizovať sa budú experimentálne výstavné, edukačné i zaujímavé online projekty,“ vymenúva samospráva.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *