Unikátna atrakcia: V Slovenskom raji po rokoch opäť premáva jedinečná LANOVKA

Facebook.com/Ministerstvo dopravy SR

V Slovenskom raji sa po rokoch podarilo uviesť do prevádzky poslednú funkčnú retro jednosedačkovú lanovú dráhu. Sezóna potrvá do konca októbra.

Legendárna jednosedačková lanovka premáva z Dediniek na Geravy. V auguste 2023 ju po dvanástich rokoch slávnostne opäť uviedli do prevádzky. Jej rekonštrukcia stála milión eur. Na jej obnovu prispel štát aj Košický samosprávny kraj.

Čarovná dovolenka v Grand Hoteli Spiš*** s TOP polohou v Slovenskom raji a platnosťou aj na leto 2023
Zľavy na wellness pobyty

Koľko stojí lístok?

Nová atrakcia prilákala množstvo ľudí. Počas slávnostného otvorenia mali záujemcovia jazdu zadarmo. Bežne je trasa spoplatnená sumou 15 eur za obojsmerný lístok pre dospelého. Deti do 15 rokov nad 125 cm a seniori od 63 rokov majú obojsmerný lístok za 10 eur.

História lanovky

Legendárna lanovka premávala už od roku 1970. Jej výstavba trvala dva roky. „Ročne ju využívalo v priemere 15 000 ľudí a po čase prešiel jej zabezpečovací systém v roku 1986 rekonštrukciou, v rokoch 1987 – 1988 boli rekonštruované aj stanice s traťou, a ďalej prevážala návštevníkov ešte do roku 2011,“ stojí na webe lanovky.

Dĺžka trate je 1 988,7 metrov. Lanovka má 133 sedačiek. Každá z nich má nosnosť 100 kilogramov. Letná sezóna potrvá do konca októbra.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *