Košice spustili novú priamu linku do chorvátskeho ZADARU: Let trvá 90 minút

foto: airportkosice.sk

Od 2. júna má letisko v Košiciach priame spojenie do chorvátskeho Zadaru. Linka výrazne skracuje čas cesty z metropoly východu do slnečnej Dalmácie z viac ako 10 hodín na len 90 minút.

Enormný záujem

Prví cestujúci odleteli z Košíc do chorvátskeho Zadaru v nedeľu 2. júna. Záujem bol enormný. Podľa letiska využilo prvý let z Košíc do Zadaru 179 cestujúcich, čo predstavuje obsadenosť 99 %.

Dvakrát do týždňa

 Let do slnečnej Dalmácie trvá približne 90 minút a je prevádzkovaný lietadlom Airbus A320 s kapacitou 180 sedadiel. Medzi Košicami a Zadarom bude lietať dvakrát do týždňa, v stredy a v nedele. Lety sú naplánované do 29. septembra 2024.

Ide o novinku v rámci letného letového poriadku, ktorý okrem Zadaru ponúka letecké spojenia s mestami Dublin, Londýn, Liverpool a Praha.

päť leteckých spojení

„Toto leto Ryanair predstavuje svoj doteraz  najrozsiahlejší letový poriadok z Košíc. Päť leteckých spojení sľubuje významný prínos pre celé východné Slovensko podporujúci rast v oblasti cestovného ruchu a obchodných príležitostí. Osobitne nás teší nová linka do chorvátskeho Zadaru, ktorá výrazne skracuje čas cesty z Košíc do slnečnej Dalmácie z viac ako 10 hodín na len 90 minút,“ povedal zástupca výkonného riaditeľa a člen predstavenstva Letiska Košice Tomáš Janču.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *