Najkrajšia fontána na Slovensku? Košice majú zmodernizovanú Spievajúcu fontánu

Facebook.com/Košice – Mesto Košice

Spievajúca fontána v Košiciach prešla po 25 rokoch veľkou modernizáciou. Novinkou budú aj piesne, ktoré dokáže zahrať na želanie cez aplikáciu.

Spustili ju na skúšku

Obľúbená Spievajúca fontána na Hlavnej ulici pri Štátnom divadle v Košiciach prešla veľkou modernizáciou. Má už za sebou testovaciu skúšku a v najbližších dňoch bude prebiehať ďalšie testovanie a programovanie.

ZAHrá na želanie

Pri prvej skúške stratil slová aj primátor mesta Jaroslav Polaček. „Keď sme ju zapli, som nedokázal ani slovo povedať,“ neskrýval nadšenie primátor.

Spievajúca fontána dostala po rekonštrukcii nové čerpadlá, svietidlá, kabeláž, ozvučenie aj osvetlenie. Zároveň umožní projekciu na vodnú hmlu, tak ako je to na Plávajúcej fontáne v Mestskom parku.

Obyvatelia a návštevníci mesta sa môžu tešiť aj na nové vodné efekty, ktoré budú súčasťou novej vodnej hry. Fontána má po novom zahrať aj piesne na želanie prostredníctvom mobilnej aplikácie.

„Spievajúcu fontánu predstavíme Košičanom v plnej paráde v máji budúceho roka počas Dní mesta Košice. Teraz sa spolu s ostatnými poberie na zimný spánok,“ oznámilo mesto na sociálnej sieti.

Červený vianočný škriatok
Využite BLACK FRIDAY! (od 30.10. do 27.11.2023)

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *