Páčila sa vám Trhlina? Nový film podľa Karikovej knihy je nakrútený! KEDY bude v kinách?

Foto: Facebook.com/Jozef Karika

Spisovateľovi Jozefovi Karikovi čoskoro vyjde jeho nová kniha Hlbina. Fanúšikovia sa môžu tešiť aj na filmové spracovanie titulu Smršť.

Jozef Karika, ktorý je autorom viacerých bestsellerov, napísal novú knihu a fanúšikovia po nej budú môcť siahnuť už tento rok. Karikov najnovší mysteriózny triler HLBINA totiž vyjde už túto jeseň. Informuje o tom spisovateľ na sociálnej sieti. Tešiť sa môžete na majstrovský mix kriminálneho trileru a hororu zasadený do dusnej atmosféry Československa šesťdesiatych rokov.

Filmová novinka

To však nie je jediná novinka. Fanúšikov desivých príbehov poteší aj filmové spracovanie Karikovej knihy Smršť.

Karika pre portál knizni-dira.cz potvrdil, že film je už nakrútený. Režisérom bol opäť, ako pri Trhline, Peter Bebjak. Scenár napísal Peter Balko.

Slovenský Shining?

Spisovateľ prezradil, že už videl pracovnú verziu filmu a je sa na čo tešiť. Podľa jeho slov na Slovensku ešte nič podobné nevzniklo. Dejiskom príbehu, v ktorom hlavných hrdinov prenasleduje veterný démon, pred ktorým niet úniku, sú kúpele pri Sliači.

„Ak Trhlinu označovali za slovenský Blair Witch, tak Smršť bude slovenský Shining (Osvietenie, pozn. redakcie). A bude stáť za to. (…) Ide o klaustrofobický film, zároveň je zrejme výrazne nákladnejší než Trhlina, aspoň tipujem podľa toho, čo som videl. Vravím, treba to vidieť, ťažko sa to opisuje,“ povedal Karika v rozhovore.

Smršť by mala prísť do kín koncom tohto roka. V hlavnej úlohe sa predstaví Tomáš Maštalír.

Najnovšie články:

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *