Twilight sa vráti na obrazovky: Pripravujú nový SERIÁL

vampire, dark, fantasy-586877.jpg

Obľúbená upírska sága Twilight zrejme dostane seriálovú podobu. Zatiaľ nie je isté, či pôjde o remake podľa kníh autorky Stephenie Meyer.

Fanúšikovia filmovej série Twilight alebo Súmrak, by sa mali dočkať seriálovej adaptácie. Podľa portálu Hollywood Reporter sa už na novom stvárnení známeho príbehu z pera spisovateľky Spehenie Meyer začalo pracovať. Pripravuje ho filmové štúdio Lionsgate.

Kto píše scenár?

Na písaní scenára sa má podieľať Sinead Daly, ktorá produkovala aj The Walking Dead: World Beyond. Projekt má byť zatiaľ v úplných začiatkoch. „Zatiaľ nie je stanovený časový plán, kedy sa séria Twilight dostane medzi potenciálnych kupcov,“ uvádza Hollywood Reporter.

Otázna je zatiaľ aj spoluúčasť samotnej autorky bestselleru. „Zdroje uvádzajú, že autorka Meyer by sa mala podieľať na televíznej adaptácii,“ uvádza Hollywood Reporter.

Celosvetový úspech

Prvý film Twilight s hviezdami Kristen Stewart, Robert Pattinson a Taylor Lautner, vyšiel v roku 2008. Posledná snímka Breaking Dawn: Part 2, vyšla v roku 2012.

Celá sága zarobila celosvetovo viac ako 3,4 miliardy dolárov.

Možný návrat romantického príbehu avizoval generálny riaditeľ filmového štúdia Lionsgate, Jon Feltheimer, ešte v roku 2017. Pre Wall Street vtedy povedal, s odkazom na Twilight a The Hunger Games, že ešte majú mnoho príbehov, ktoré môžu rozpovedať a urobia tak, keď budú ich tvorcovia pripravení.

Foto: ilustračné

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *